Başak Bebeği

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Başak Bebeği

Başak bebeği genel olarak endişeli yapısıyla bilinir. Disiplinli bir karakter özelliği gösterir ve en belirgin özelliklerinden biriside sorumluluk sahibi olmasıdır. O yüzden çok fazla disiplin edilmelerine gerek yoktur bu işi kendi  kendilerine halledebilirler. Kontrolcüdür ve çevresinde sevdiği herkes için endişelenir. Kontrolcülüğünden gelen bir iş bitiriciliğide vardır başladığı bir şeyi bitirmesi gerekir yoksa huzursuz olacaktır. Öğrenme kabiliyetleri son derece gelişmiştir. Hızlı öğrenir ve uygular. Bu yüzden büyüdükçe ukala tavırlar sergileyebilir.

Onu dengelemek için;

Çocuğunuza sorumluluk vermekten kaçınmayın ama ondan bir adım önde olmayıda bilin, yaptığı her iş gelişimine, zekasına ve becerilerini geliştirmesine yardımcı olacaktır.  Kendisini işe yarar hissetmesi ve sorunları çözmesi onun endişeli yapısının sakinleşmesini sağlayacaktır. Bu bebekler konuşmayı çok severler  bu yüzden belki beklediğinizden erken konuşmayı öğrenmeleri sizi şaşırtmasın. Öğrenmeye meraklı oluşları ve konuşkanlıklarını olumlu yönde değerlendirmek isterseniz onu yabancı dil öğrenmeye yönlendirin.

Sorumluluk sahibi olması için;

Ona tatlı bir evcil hayvanın sorumluluğunu verebilirsiniz. Bu onun için harika bir sorumluluk olacak, zihinsel ve bilişsel gelişimine katkısı olacaktır. Ayrıca mükemmel bir çocukluk arkadaşı ile büyüyecektir. Ona sarılarak sevgisini göstermeyi, yıkayarak temizlik duygusunu öğrenecektir.