Yay Burcu Bebeği

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yay Burcu Bebeği

Yay bebekleri yaşam enerjileri çok fazla olan hareketli çocuklardır. Etrafında birilerinin olması onunla eğlenmesi onu mutlu eder. İstekleri bitip tükenmek bilmez öyle ki uyurken bile uyanıp bir şeyler isteyip istediği olduktan sonra uykusuna kaldığı yerden devam edebilirler. Büyüdükçe hareketliliği artar eh haliyle bu hareketlilik yanında ufak yaramazlıkları da getirecektir. İstekleri konusunda dominant yapıya sahiptirler ve istediği yapılmalıdır aksi halde bağırıp çığlık atan bir canavara dönüşmeleri kaçınılmazdır. Genellikle çevresi ile kontak halindedir fakat kendi kendine bir şeyler yapmaya başladıysa ve ortalıktan kaybolduysa başını derde sokması an meselesidir. Meraklıdırlar ve keşfetmek onlar için oyundur. Büyüdüklerinde de kaşif ruhları onları doğa sever, maceraperest insanlar haline dönüştürür. Her çocuk biraz patavatsız olabilmektedir fakat bu yay çocuklarında ayrı bir seviyededir. Yanlarında başkaları hakkında fazla konuşmamanızı şiddetle tavsiye ederiz çünkü her an konuştuklarınızı başkalarına söyleyebilirler.

Yay çocukları çok cana yakın olurlar tanıdık veya yabancı çok fazla çekinmezler insanlardan. Bu özellikleri onların her ortama kolay uyum sağlamasını sağlar geleceklerinde ve okul hayatlarında sosyal bireylerdir. Genelde yapılan aktivitelerde başı çekerler. Sosyal olmaları onlara öz güven getirir gelecekte çocuğunuz bir tiyatrocu olabilir. Ders konusunda sıkıntı çekerler çünkü gözü hep dışarıdadır. Genellikle dışarıdan eve girmeyi pek istemezler bu yüzden ileride sorun yaşayabilirsiniz. Yaratıcı bireylerdir bu durumu cilalarsanız çocuğun gelişimi için iyi olur. Oynadığınız oyunlar, aldığınız oyuncaklar tek düze olmasın onun yaratıcılığını törpüleyecek şeyler olsun.

Yay çocuklarında mantık hakim duygudur. Ne kadar yaramazlık yaparsa yapsın onunla mantıklı bir konuşma yaparsanız emin olun sizi anlayacaktır. Onunla inatlaşmayın kendi istemedikçe asla ona fikirlerinizi kabul ettiremez veya bir şeyi zorla yaptıramazsınız bir iki defa yapsa bile bu kalıcı bir alışkanlığa dönüşmez. Onunla konuşun ve onu ikna edin.

Gelecekte asla onu küçümsemeyin sizin inadınıza yapamazsın dediğiniz her şeyi yapacaktır. Ve sizin onu küçümsediğinizi ve güvenmediğinizi hiç unutmayacaktır. Bu durum aile bağlarını emin olun kalıcı olarak zayıflatır.(Admin Yaşanmışlığı)

Yay çocuğunu belirli bir rutine sokmayı denemeyin, zaten kendiside bu rutine girmeyecektir emin olun. Onu dışarı çıkarın genellikle doğa gezileri olmasına özen gösterin. Çünkü orada daha mutlu olduğunu göreceksiniz.

Sorumluluk alma konusunda en berbat kişiler genellikle yay burcundan olanlardır. Fakat yapılması gereken şeyi son anda da olsa yaparlar yeter ki ona konunun önemini kavratın. Önemsiz bir şeyi yapmayacaktır.

Püf Nokta

Yay burcu bir bebeğe sahip olduğunuz için çok şanslısınız. Nereden mi biliyorum çünkü bende yay burcuyum ve çocuğumun bu burçtan olmasını çok isterdim.  Altın kural ona her zaman inanın ve güvenin, sevginizi eksik etmeyin. Büyüdükçe nasıl harika bir insan ortaya çıkacağını kendiniz göreceksiniz.

 

 

Bir cevap yazın